Soğuk (Cryo) Lipoliz nedir?

Cryo Lipoliz, yağ hücrelerinin dondurularak öldürülmesi işlemine verilen isimdir. -10 dereceye kadar dondurularak kristalize edilen yağ hücreleri lenf kanalları ile vücuttan atılarak uygulama yapılan bölgedeki yağlarda tek seansta %40-50′ye varan azalma sağlamaktadır.

Cryo Lipoliz, tek seanslık bir uygulama olup etkisi 15. günde görülmeye başlar, 3. ve 4. aylar boyunca da sürer. Soğuk lipoliz, uygulama bölgesindeki yağ dokuyu vakumu yardımıyla komşu dokulardan ayırır ve bu bölgedeki kan dolaşımını yavaşlatır. Kan dolaşımı yavaşlayan bölgede soğuma işlemi daha hızlı ve etkili olur.


Soğuk (Cryo) Lipoliz hangi bölgelere ve kimlere uygulanabilir?

Soğuk (Cryo) Lipoliz hangi bölgelere ve kimlere uygulanabilir?

Soğuk Lipoliz, normal kilonuzda olsanız bile; sırt, flanks, bel, karın, basen, iç bacak, kol, vb. bölgelerde inatçı yağ tabakası bulunan kimselere ve bölgelere uygulanabilir.

Soğuk Lipoliz, hamile bayanlara ve uygulama bölgesinde açık yarası bulunan kişilere uygulanmaz.


Soğuk (Cryo) Lipolizin zararları ve yan etkileri var mıdır?

Soğuk (Cryo) Lipolizin zararları ve yan etkileri var mıdır?

Cryo Lipolizin sağlık açısından, bilinen her hangi bir zararı ve yan etkisi bulunmamaktadır. Soğuk lipoliz, uygulaması yapılan bölgede vakum etkisi nedeniyle hafif bir kızarıklık olmakta ve cilt tipine göre 1-2 gün içerisinde kızarıklık etkisi geçmektedir. Cryo Lipoliz uygulaması esnasında cildinizde soğuk yanığı oluşmaması için Antifrizli Jel uygulanır ve cildiniz korunur.