Radyofrekans nedir?

Radyo frekans ısı kontrollü ve ameliyatsız zayıflama yöntemidir.

Radyofrekans dalgaları ile kontröllü incelme

Tüm dünyada yaygın olarak kullanılan güvenilir bir yöntemdir. Selülit ve fazla yağ dokularından kurtulmada etkilidir. Son derece güvenli olan bu cihaz; özel soğutma sistemi ile acı ve ağrı duymadan, morarma ve kanama oluşturmadan kontrollü incelme sağlar.


Radyofrekansın etkili olduğu alanlar

Radyofrekansın etkili olduğu alanlar

  • Selülitler.
  • Bölgesel yağ birikimlerinde (kalçalar, bacaklar, karın, bel bölgesinde) incelme ve toparlama.
  • Kollardaki gevşemeler.
  • Cilt sarkmaları.
  • Liposuction sonrası oluşan düzensizliklerde etkilidir.

Radyofrekansın etkileri nelerdir?

Radyofrekansın etkileri nelerdir?

Radyofrekans yöntemi ile bölgesel tedavinin 3 etkisi vardır.

  • 1- Radyo frekans su içeren tüm dokuları kontrollü bir şekilde çok derin dokulara geçmeden ısıtır. Böylece Radyo frekans, hücrelerdeki su moleküllerini harekete geçirerek su düzeyi çok yüksek olan yağ hücrelerine ulaşılabilmektedir. Yani yağ dokusunu eritmekte. Tedavi sırasında ısınan bölgede yağ hücrelerinin duvarları parçalanarak yağlar erimeye başlar. Eriyen yağlar dolaşımın artmasına bağlı olarak kan ve lenf yolu ile emilir ve bol su ile vücuttan atılır.
  • 2- Vücuttaki yaşlanmış ve yıpranmış kollajen doku bu uygulama sonrasında parçalanır ve yok olur ve vücut yeni kollajen üretimine başlar.
  • 3- Vücut sıkılığını ve gerginliğini sağlayan dokuya bağ dokusu denir. Bu dokuyu oluşturan hücreler ise fibroblast hücreleridir. Radyo frekans ile vücutta oluşan ısı fibroblast aktivasyonu hızlandırır.

Radyofrekans nasıl çalışır?

Radyofrekans nasıl çalışır?

Radyo dalgaları vücuttaki su molekülleri ile iyonlarını (sodyum-potasyum-kalsiyum-magnezyum) harekete geçirir. Bunların hareketlenmesine bağlı olarak enerji açığa çıkar ve bölge ısınır.

Radyofrekans nasıl zayıflatır?

Radyofrekans nasıl zayıflatır?

Radyofrekansın yağları eritmesiyle, kolajenlerin çoğalır ve bağ dokusu yanilenir. Bunun sonucunda zayıflama, selülitlerin yok olurken, vücud kendini toparlayarak sarkıklıklar ortadan kalkar.