Lazer epilasyon nedir?

Lazer epilasyon, deriye lazer ışınları verilerek istenmeyen tüylerinizden kurtulmanızı sağlayan etkili bir epilasyon yönetimidir.

Son teknoloji lazer epilasyon cihazları ve uzman personelimizce uygulama yapılmakta ve vücudunuzdaki istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmanız sağlanmaktadır.


Buz lazer nedir?

Buz lazer nedir?

Buz lazer epilasyon, epilasyon uygulamalarının en acısız, en hızlı ve en son teknojisidir. 810nm dalga boyunda bir diyot lazer teknolojisi ile çalışır. Lazer epilasyon 2009 yılında, ütüleme epilasyon teknolojisi ile acısız bir hale getirilmişti ve bu teknoloji yine buz lazer teknolojisinin mucidi ve üreticisi tarafından piyasaya sunulmuştur. Adından da anlaşılacağı üzere buz lazer demek, acı ve ağrı olmayan konforlu lazer epilasyon demektir. İstenmeyen tüylerden kurtulmak için vücudunuzda gezdirilen tedavi başlığının, uygulama anında buz tutarak acıyı ve ağrıyı ortadan kaldırması ve bunu yaparken de etkinliğinden hiçbir şey kaybetmemesi tercih nedenidir.

Neden buz lazeri tercih etmelisiniz?

Neden buz lazeri tercih etmelisiniz?

Buz lazer teknolojisi epilasyona bambaşka bir boyut getirdi. Artık acı yok. Bitmek bilmeyen seans (maksimum 5 seans) sayıları da yok. Yazın epilasyona ara vermek de yok. Buz lazer her cilt tipinde acısız, hızlı ve güvenli epilasyon sunuyor.

Lazer epilasyon nasıl yapılır?

Lazer epilasyon nasıl yapılır?

Lazer epilasyon uygulamaları, merkezimide doktorlarımızın kontrolünde medikal uzmanlarımız tarafından son teknoloji lazer epilasyon cihazları ile yapılmaktadır. Her biri maksiumum 1 saate kadar süren 5 seans sonunda istenmeyen tüylerinizden kurtulabilirsiniz.

Lazer epilasyonun uygulama süreçleri nelerdir?

Lazer epilasyonun uygulama süreçleri nelerdir?

Lazer epilasyon; cinsiyete, uygulanan bölgeye, vücut yapısına, kıl köklerine ve tüy miktarına bağlı olarak, kişiden kişiye farklı uygulama süreçleri gerektirir. Uzmanlarımız tarafından cilt yapınız analiz edildikten sonra size en uygun yöntemle uygulamaya geçilir.

Lazer epilasyonun yan etkileri var mıdır?

Lazer epilasyonun yan etkileri var mıdır?

Lazer epilasyonun herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Gelişen lazer teknolojisi ve epilasyon sonrası doğru cilt bakımı sayesinde aşırı hassas ciltlerde bile olumlu sonuçlar elde edilmektedir.

Sıkça Sorulan Sorular

Epilasyon yöntemlerinde kılın % 90’ı yok ediliyor. Kıl kökleri tahrip edilerek tekrar oluşumu engelleniyor. Bu uygulamanın diğer (tüy dökücü, ağda gibi) yöntemlerden sağlıksal anlamda farkı yoktur.
Yapılan klinik çalışmalarda lazer epilasyonun cilt kanserine yol açmadığı FDA onayı ile kanıtlanmıştır. Tüm dünyada 50 yılı aşkın süredir uygulanan lazerle kıl yok etme yöntemi tercih edilmektedir.