Dermapen (mikroiğneleme) nedir?

Cildin değerli üst tabakası epidermise zarar vermeden, soymadan, tahriş etmeden cildi derinden etkileyerek tedavi etmek üzere kullanılan ameliyatsız medikal estetik yöntemidir.

Dermapen, cilt sıkılaştırma, ince çizgi ve kırışıklıkların tedavisi, ağız etrafındaki sigara çizgileri, genişlemiş gözeneklerin azaltılması, akne izleri, operasyon ve yanık izlerinin belirginliğinin azaltılması, gebelik çatlakları gibi pek çok dermotolojik sorunun tedavisinde kullanılmaktadır.


Uygun adaylar kimlerdir?

Uygun adaylar kimlerdir?

  • Tüm deri tipleri için uygundur.
  • Lazer ile cilt gençleştirme uygulanamayan koyu tenli kişiler için iyi bir alternatiftir.
  • Derinin en ince olduğu boyun, kol içleri gibi bölgelerde uygulanabilir.

Dermapen nasıl uygulanır?

Dermapen nasıl uygulanır?

Uygulama öncesinde ciltteki makyaj artıkları temizlenerek ve cilt dezenfekte edilir. Dermapen uygulanacak bölgeye saf hyaluronik asid uygulanır. Dermapen cihazının cilde dik olarak hızla girip çıkan ultra ince mikro iğneleri (0,02 mm) sayesinde deri yüzeyinde mikroskobik kanallar açılırak cildin iyileşme mekanizmaları tetiklenir. Yaklaşık 30-40 dakika süren bu işlemde cildin sıkılığı, elastikiyeti için vazgeçilmez olan “kollajen” ve “elastin” sentezi sağlanarak, kan dolaşımı arttırılır. İşlemden sonra yatıştırıcı bir petid maskesi uygulanır. 4 hafta aralıklarla en az 4 seans uygulanır ve doktorunuz tarafından uygun görülen aralıklarda uygulama tekrarlanabilir.

Dermapenin öne çıkan özellikleri

Dermapenin öne çıkan özellikleri

  • Bu yöntemde geleneksel lazer yöntemlerinden farklı olarak ısı hasarı yani yanık oluşturmadan, derinin kıymetli üst tabakasını soymadan, tahriş etmeden cilt derinden uyarılarak yenilenmesi sağlanır.
  • Cildin üst tabakası hasar görmediği için yaz aylarında da rahatlıkla uygulanabilir.
  • Burun kenarı, göz çevresi, dudak çevresi gibi ulaşılması güç bölgeleri tedavi edebilir.
  • İşlem sonrası leke ya da iz oluşma riski bulunmadığından tüm cilt tiplerinde uygulanabilir.