Bölgesel incelme alanında kliniğimiz; bilinçli, kişiye özel, sonuca daha çabuk ve daha güvenilir ulaşma sloganıyla hareket etmektedir. Uzman doktorlarımızın kontrölünde uygulanan Lumi Shape ile kısa sürede ve hızla incelebilirsiniz.

Lumi Shape nedir?

Lumi Shape, zayıflama kliniklerinde uzun yıllar kulanılmış 4 sistemi bir araya getirerek daha kısa sürede etkin sonuçlar vaaden bölgesel zayıfla uygulamasıdır.

Lumi Shape nasıl çalışır?

Lumi Shape nasıl çalışır?

Radyo frekans + Infrared + Vakum + Masaj sistemi ile çalışan cihazımız, kızılötesi optik enerji ve Bi-polar radyofrekansı sisteminden oluşmaktadır. Kızılötesi (IR) dalga boyu optik kaynağı sayesinde epidermisi (derinin en üst tabakası) koruyarak, cildi 5 mm derinliğinde (dermis tabakasına) kadar ısıtır. Bi-polar radyofrekans (RF) ise 5-15mm yağ tabakasına dek ısınma sağlar.

IR ve RF den kaynaklanan ısı etkisi, her ikisinin de tek başına kullanılmalarıyla sağlanacak etkiden daha yüksektir. Dokularda yaratılan derin ısınma (derin hipertermi) oksijenin hücrelere geçiş oranını 2 kat arttırır. Özellikle yağ hücrelerinde yükselen oksijen konsantrasyonu hücre metabolizmasını hızlandırır. Sonuç olarak; yağ hücrelerinin hacimlerinde küçülme sayısında azalma meydana gelir.


Vakum Masaj

Vakum Masaj

Vakum masaj selülitli bölgede atmosfer basıncının düşmesini, damarların genişlemesini ve kan dolaşımının artmasını sağlar. Ayrıca vakum etkisi ile kızılötesi (IR) ve Bi-polar radyofrekans (RF) hedeflerine daha yakın olmaları nedeniyle tedavinin etkisinin artması sağlanır. Mekanik masaj etkisi ile hücre içinde birikmiş sıvıların lenf damarlarına yönlendirilmesi kolaylaşır. Bağ dokusu üzerindeki etkisi sayesinde hipodermisteki yağ odacıkları küçülür.

Lumi Shape nasıl sonuç verir?

Lumi Shape nasıl sonuç verir?

Tedavi sonrası selülit görüntüsünde çarpıcı düzelmeler görülür. Ayrıca bölgesel yağ birikimlerinin azalmasına bağlı vücut şekillendirmede etkili sonuçlar elde edilir. Etkinin gözlenmesi 3 ve 4. Seanslarda başlar. Ortalama seans sayısı 10 ‘dur. Seanslar haftada bir veya iki defa uygulanır.Daha sonrası 2 hafta, 1 ay, 3 ay aralarla devam edildiğinde, sonuç alınan etkinin devamlılığı sağlanır.

Lumi Shape nasıl uygulanır?

Lumi Shape nasıl uygulanır?

Etkinin gözlenmesi 3 ve 4. Seanslarda başlar. Ortalama seans sayısı 10 ‘dur. Seanslar haftada bir veya iki defa uygulanır.Daha sonrası 2 hafta, 1 ay, 3 ay aralarla devam edildiğinde, sonuç alınan etkinin devamlılığı sağlanır.