Dermalogica nedir?

%100 doğal deniz suyu ve yosun bazlı Dermalogica bir İtalyan markasıdır. Ekolojik dengenin bozulmasına (yani hava ve çevre kirliliği gibi etkenler) toprak kökenli bitkilerin büyümesi yararlılığı üzerinde olumsuz etki yaratmıştır. “Asrın Mucizesi Yosunlar” sağlık ve estetik sektöründe kullanılmaya başlanmıştır.

Deniz suyu 104 çeşit aligo elemanı bünyesinde barındırır ve 35.000 çeşit yosunu bu mineral hazinesi ile besler. Binlerce metre derinden toplanan yosunlar ekolojik dengeden etkilenmezler.Dermalogica’nın temel yapısını oluşturan Yosun Protoplaşması %100 doğal haliyle tüm ürün yelpazesinde kullanılmıştır.


Kimler cilt bakımı yaptırmalı?

Kimler cilt bakımı yaptırmalı?

28 yaşına kadar her regli döneminde cilt kendini yeniler. Ancak 28 yaşından sonra ek uygulamalarla cildi beslemek ve düzenli bakımını yaptırmak gereklidir. Bunun için erken yaşta cilt bakımına başlamak gelecekte cildimizin daha iyi ve daha sağlıklı görünmesini sağlayacaktır. 25 yaşından sonra herkes cilt bakımı yaptırmalıdır. Cilt bakımını yaptıracak kişinin yaşı değil cilt yaşı çok önemlidir.örneğin 35 yaşındaki bir kişinin düzenli cilt bakımı yaptırmasıyla cilt yaşı 25 olabilir. Cildin yaşlanmasını tetikleyen dış faktörlere karşı korumada ancak düzenli cilt bakımlarıyla mümkün olabilir. Düzensiz uyku, sigara ve alkol tüketimi, aşırı stres ve yorgunluk, hormonların ani değişmesi, hava kirliliği, yağlı yiyecekler, suyun az tüketilmesi gibi nedenlerle cilt zamana erken yenilebilir veya istenmeyen sorunlarla karşılaşılabilir. Tüm bunları engellemek ve cildinizi koruma altına almak, zamana meydan okumak, ayrıca erken yaşta hormonel degişim nedeniyle ciltteki yağ salgısını dengelemek için tercih edilmesi önerilir.

Cilt bakımının amacı nedir?

Cilt bakımının amacı nedir?

Cilt bakımının amacı sadece güzel görünmek değil; aynı zamanda ruh ve beden sağlığımızı korumaktır. Sağlıklı görünen bir cilt çevremizle olan ilişkilerimizin işteki performansımızın ayrıca moral eğrimizin yüksek olmasında çok önemli katkıları olacağı açıktır. Güzel sağlıklı görünen bir cilt, biliyoruz ki güzelliğin en önemli parçasıdır. Ayrıca cildimizin normal işlevini sürdürebilmesi için de cilt tipine uygun ürünlerle bakım yapmak son derece önemlidir.

Cilt bakımı ne sıklıkta yapılmalıdır?

Cilt bakımı ne sıklıkta yapılmalıdır?

Cilt bakımı kişinin evde kendisinin yapacağı günlük ve haftalık bakımla başlar, sonrasında cildin sağlık, güzellik ve gençliğinin devamının sağlanması amacı ile aletli profesyonel cilt bakımı ile devam eder. Aylık ve yıllık profesyonelbakımda amaçlanan cildin daha alt katmanlarına bakım ürünlerinin ulaştırılarak cildin ihtiyaçlarını gidermek ve böylececildin gençliğinin ve tazeliğinin devamlılığını sağlamaktır. Bu bakım ne yazıkki evde kullandığımız ürünler ile olamamaktadır. Bu nedenle hepimiz hangi yaşta ve hangi cilt tipinde olursak olalım profesyonel bakıma ihtiyaç duymaktayız. Ayrıca yıllık özel bakımlar da yapılmaktadır.

Aylık ve Yıllık Profesyonel Cilt Bakımı

Aylık ve Yıllık Profesyonel Cilt Bakımı

Cildin doğal su ve yağ dengesini korumak; böylece ciltte sivilcelenme, kuruma, kırışmanın önüne geçmek, gözeneklerin tıkanmasının önlenmesi ile ciltten toksinlerin atılımının devamının sağlanması. Ciltteki ölü hücrelerin soyulması ile canlı yeni taze cildin açığa çıkmasının sağlanması, cildin hücre yenilenme dengesinin sağlanması. Yıpranmış olan cildin ihtiyaç duyduğu oksijen, kollajenin dışarıdan temini, dolaşımın arttırılması Ciltte gençlik ve güzelliğin devamının sağlanması sayesinde kişinin kendisini daha iyi ve zinde hissetmesinin sağlanması Cilt bakımında neler yapılmaktadır? Bakımda kişinin cilt analizinin ardından makyajı temizlenmesiyle bakıma başlanır. Cildin peeligler ile ölü tabakalarının soyulması, komedonların temizlenmesi, cildin ihtiyaç duyduğu besleyicilerin cilde kazandırılmasının ardından cilt bakımı kişinin ihtiyacına göre devam eder.