4D İp estetiği nedir?

4D İp Estetiği cilt altında yerleştirilen PDO iplerin yardımıyla cildin gergin ve canlı bir yapıya kavuşmasını sağlayan bir medikal estetik yöntemidir. PDO (Polidioksanon) adı verilen materyallerden elde edilen bu ipler cilt içine yerleştirildiğinde başlattığı fibroblastik aktivasyon sayesinde yeni kollajen ve elastin hücre üretimini tetikler.

4d İp Estetiği, yalnızca cildi PDO ipler ile yukarıya doğru asmak değil, cildi doğru analiz ederek ihtiyaçları doğrultusunda belirlenen iplerle kombine bir şekilde cilde boyut kazandırma tekniğidir. Yüzün ovalitesini sağlamak, kollajen üretimini artırmak, cilde elastik bir yapı kazandırmak amacıyla, her ip farklı bir amaca hizmet edecek biçimde cilt altına yerleştirilerek kombine bir etki oluşturulur.

4D İp Estetiği’yle yerçekimine karşı koyarak, sarkan cildinizi kaldırarak ve dolgunluk vererek 10 yaş gençleşebilirsiniz. Artık daha genç bir yüze sahip olmak için tek seçenek ameliyat değil.


4D İp Estetiğinin Etkileri Nelerdir?

4D İp Estetiğinin Etkileri Nelerdir?

  • İp materyalinin gövdesindeki her yönlü dikensi yapılardan dolayı ciltte kuvvetli bir tutunma sağlayarak sarkmış cildin toparlanmasını ve yukarı doğru kalkmasını sağlar. Yüz yuvarlıklığını düzeltir.
  • Yerçekimi etkisine karşı cildin direncini artırır. Kullanılan ipler 7-9 ay boyunca dokuda kalır. Fibroblast aktivasyonu ile yerçekimi etkisine karşı cildi sarkmaya karşı destekler.
  • Dokuda gerçekleşen yeni hücre oluşumu ile ciltte yoğun elastikiyet artışı ve sıkılaşma sağlar.
  • Yüzdeki hacim kayıpları düzeltilir. İplerin, dokuda 4 yönlü hücre oluşumu ve elastikiyet artışı, cilt alt tabakalarında yapılanmaya sebep olur. Bu etki ile kaybolan yüz ovalitesi düzelir.

4D İp Estetiği Nasıl Yapılır?

4D İp Estetiği Nasıl Yapılır?

Lokal Anestezi ile uygulama yapılacak alan uyuşturulur. Kılavuz iğneler ile 4D kanüllerin giriş delikleri açılır. Yüzdeki probleme göre ortalama 4-6 arası özel 4D ipler kullanılır. İşlem ortalama 30-45 dakika sürer.

4D İp Estetiğinin Etkisi Ne Zaman Başlar?

4D İp Estetiğinin Etkisi Ne Zaman Başlar?

Uygulama yapılır yapılmaz yüzdeki sarkıklık gözle görülür şekilde azalmaya başlar. Diğer etkileri 15. günden itibaren kendisini göstermeye başlar. Sürekli fibroblast aktivasyonu sayesinde ciltteki olumlu etkiler görülmeye devam eder.

4D İp Estetiği Kalıcı Mıdır?

4D İp Estetiği Kalıcı Mıdır?

Yaş, genetik yapı, metabolizma hızı, çalışma şartları gibi faktörler bu süreyi etkilese de yapılan çalışmalar 2 ila 4 yıl arasında kalıcılık sağlayabileceğini göstermektedir.

Diğer Yöntemlerle Birlikte Uygulanabilir Mi?

Diğer Yöntemlerle Birlikte Uygulanabilir Mi?

Kişinin ihtiyacına ve vüut yapısınagöre, Dolgu, PRP, Mezoterapi gibi yöntemlerle birlikte uygulanarak etkili sonuçlar elde edilebilir.