Oximed Life

Estetik ve Güzellik Haberleri

Medikal Estetik Hekimi Dr. Sibel Şafakoğlu ile estetik müdahaleleri ve güzelleşme sırlarını konuştuk. Şafakoğlu, medikal estetik uygulamalarından bahsederken, kadınları da güzelleşirken sağlıklı kalmak için neler yapmaları konusunda bilgilendirdi.

Öncelikle sizi tanıyabilir miyiz?

Ben Doktor Sibel Şafakoğlu. Medikal Estetik Hekimiyim. Sakarya’da muayenehanemizde medikal estetik alanlarında hizmet veriyoruz.

Medikal Estetik Nedir?

Esasen Estetik Tıp, sanatsal bir bilimdir diyebiliriz. Cildin, yüzün, vücudun görünüşünü, dokusunu ve konturunu düzeltmek için çeşitli prosedür ve tetkiklere dayanan, tıbbın gelişmekte olan bir dalı olarak özetleyebiliriz. Kişinin estetik ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla çeşitli tedaviler sunan bu alan, aynı zamanda doğal ve sağlıklı görünümü korumak amacıyla da sağlık rutininin bir parçası olmuştur. Medikal estetik alanının uluslararası çapta hızlı gelişimi, hastaların ameliyat gerektirmeyen gençleştirme prosedürlerini talep etmelerinden dolayıdır. İnsanların bu prosedürleri istemelerinin nedeni, hasta olmalarından dolayı değil, daha iyi görünmek ve daha iyi hissetmek istemelerinden dolayıdır.

Medikal Estetiğin Ne Gibi Uygulamaları Var?

Bu alanda birçok uygulama var. Örneğin botoks, koltuk altı botoks ve migrende botoks tedavisi uygulamalarını gerçekleştiriyoruz. Migrende botoks tedavisi, diğer tedavi yöntemlerinin etkili olmadığı veya yan etkisinin çok fazla olduğu durumlarda migrenin alternatif tedavisi olarak uygulanıyor mesela. Diğer yandan lazer epilasyon, 4d ip estetiği, estetik dolgu, fibrocell kök hücre tedavisi, kimyasal peeling, mezolifting gibi uygulamaları var.

Şimdi randevu alın sizi arayalım

Randevu formumuzu doldurduktan sonra danışmanlarınız sizi arayarak doktorlarımızın programına göre randevunuzu teyid edecektir.