Gençlik ve güzelliğin sembolü olan yanaklar yaş ilerledikçe çökmeye, sarkmaya ve dolgunluklarını yitirmeye başlarlar. Yanak estetiği bu etkiler ortadan kaldırılır. Yaşlanma, yerçekimi, mimik kaslarının tekrarlayan kasılmaları ve yaşam tarzı nedeniyle, alt göz kapaklarınızınla ağzınız arasındaki kalan "orta yüz" bölgesindeki deri, yağ ve kaslar zamanla çöker ve aşağıya kayarlar. Bunun sonucunda düz ve sarkık bir görnüm ortaya çıkar. Yanak estetiğiyle yanak yumuşak dokularınız olması gereken yere taşınarak, yanakların doğal dolgunluklarını ve düzgün hatlarını geri kazanmaları sağlanır.

Uygun adaylar kimlerdir?

Uygun adaylar kimlerdir?

  • Yanaklarınızın çökük, hatlarının belirsiz olduğunu düşünüyorsanız,
  • Yaşlanma sonucu kaybettiğiniz dolgun ve diri yanaklara yeniden sahip olmak istiyoesanız,
  • Doğuştan veya yaralanma sonucu bozulan yüz asimetrinizi düzeltmek istiyorsanız, yanak estetiği için uygun aday olabilirsiniz.

Yanak estetiğinde genellikle 3 yöntem kullanılmaktadır:

Yağ Enjeksiyonu İle Yanak Estetiği:

Yağ Enjeksiyonu İle Yanak Estetiği:

Vücudunuzun belli bir bölgesinden liposuction yöntemi ile alınan yağ yıkanırak saflaştırılır ve özel tasarlanmış kanüllerle yanaklarınıza enjekte edilir. 6 ay içerisinde, enjekte edilen yağların yaklaşık %50'si yanağınızda kalır. Yanağa hacim kazandırma açısından kalıcı bir yöntemdir.

Dolgu Maddeleri İle Yanak Estetiği

Dolgu Maddeleri İle Yanak Estetiği

Hyalüronik asit ile dolgu yapılır. Kalıcı olmadığından belirli aralıklarla tekrarlanması gereken bir yöntemdir.

Hyalüronik asit (hyaluronan) nedir? İnsan eklemlerinin içinde bulunan ve eklemlerin kayganlığını sağlayan özel bir proteindir. Aynı zamanda vücuttaki lifler ve tendonlar gibi tüm bağlayıcı dokularda da bulunur.


Yüz İmplantları İle Yanak Estetiği

Yüz İmplantları İle Yanak Estetiği

Yüz implantları çeşitli şekillerde olup yüz hatlarını gençleştirmek ve hacim sağlamak amacıyla tasarlanmıştır. Genel anestezi altında uygulanır. Ağız içinden yapılan bir kesi ile yanak bölgesine denk gelen alanda implantın yerleşeceği cep oluşturulur. İmplant dikkatlice yerleştirilir ve ağız içindeki kesi eriyen dikişlerle dikilerek kapatılır. Kalıcı bir yöntemdir. Ameliyat sonrası bir iki günde geçen hafif şişlik ve morluk olabilir. Şişliklerin daha çabuk kaybolması için ilk 24 saat soğuk kompres uygulanması gerekir. ve ertesi gün taburcu edilirsiniz. 1 hafta içerisinde günlük yaşantınıza ve işinize dönebilirsiniz. Ağır ve zorlayıcı aktivitelerden 4-6 hafta arasında uzak durmanız gerekir.