Yağ enjeksiyonu, vücudun fazla yağ birikimi olan bölgelerinden liposuction yöntemiyle alınan yağların, hacmi az olan yüz, meme, kalça gibi bölgelere enjekte edilmesidir. Güvenli, iyi tolere edilen, uzun ömürlü ve doğal sonuçları olan bir uygulamadır. Her yıl binlerce insan başarılı yağ enjeksiyonu ameliyatı geçirmekte ve sonuçlarından oldukça memnun kalmaktadır.

Uygun adaylar kimlerdir?

Uygun adaylar kimlerdir?

  • Yüzünüzde çöküklük ve kırışık alanlar varsa,
  • Geçici dolgulara göre daha kalıcı bir düzelme istiyorsanız,
  • Meme protezlerinizin kenarlarını gizlemek istiyorsanız,
  • Vücut hatlarınızı düzeltmek, yara izlerinizi revize etmek, bedensel çökük alanları doldurmak veya el ve yüzünüzü gençleştirmek istiyorsanız, yağ enjeksiyonu için uygun aday olabilirsiniz.

Ameliyat süreci nasıldır?

Ameliyat süreci nasıldır?

Bu yöntemde, vücudunuzun belli bir bölgesinden liposuction yöntemi ile alınan yağ yıkanarak saflaştırılır ve özel tasarlanmış kanüllerle vücudunuza enjekte edilir. İstenen sonucu elde etmek için yağ enjeksiyonunu birkaç kez tekrarlamak gerekebilir.

Yağ enjeksiyonu 3 aşamadan oluşmaktadır:
  • Yağın alınması (liposuction).
  • Saflaştırılması ve transferi .
  • Vücudunuza enjekte edilmesi.

Genel anestezi altında yağ enjeksiyonu yapılacak alanın genişliğine bağlı olarak 1 ile 5 saat arasında sürebilir ve ertesi günü taburcu edilirsiniz. Ameliyat sonrasındaki ilk hafta boyunca şişlikler ve morluklar oluşabilir. İkinci hafta itibariyle morluklar geçmeye ve şişlikler inmeye başlar. Genellikle üçüncü haftanın ardından normal yaşamınıza dönebilirsiniz.


Ameliyat sonrası süreçte neler olur?

Ameliyat sonrası süreçte neler olur?

Kanül girişleri deliklerinin izleri zamanla belirsizleşerek kaybolur, bu yöntemde dikiş kullanılmadığından yara izi kalma riski yoktur.

Sonuçlar kalıcı mıdır?

Sonuçlar kalıcı mıdır?

Yağ enjeksiyonu uygulanan bölgeniz gençleşmiş, yumuşak ve dolgun görünecektir. Liposuctin ile aktarılan yağların yaklaşık %50'lik kısmı kısmı vücudunuz tarafından emilecektir. Enjekte edilen yağ yaşaması için gerekli besin maddelerini yeni kan damarları oluşturarak aldığından sonuçlar genellikle kalıcı olacaktır. Vücudunuzun erittiği yağ miktarının fazla olması durumunda tekrar liposuction olmanız gerekebilir.