Uyluk germe, uyluğun iç ve dış kısımlarındaki fazla deri ve yağın alınarak uyluğun daha diri görünmesi için yapılan bir ameliyattır. Bu ameliyat çoğunlukla aşırı kilo kaybı sonrası oluşan veya diyet ve egzersize cevap vermeyen üst uylukta biriken aşırı cilt ve yağ dokusunu almak için yapılır. Beraberinde uyluk kontürünü düzeltmek için liposuction da kullanılabilir. Sağlıklı bir yaşam tarzı hedefliyor ve uygun kilonuzu korumakta kararlıysanız uyluk germe ameliyatıyla yeniden genç gözüken uyluk hatlarına sahip olmanızı sağlayabilirz.

Uygun adaylar kimlerdir?

Uygun adaylar kimlerdir?

  • Vücudunuza göre daha orantılı hatlara sahip, daha sıkı görünen uyluklara sahip olmak istiyorsanız,
  • Obezite cerrahisi geçirmiş veya uyluklarınızda gevşemeye yol açmış büyük miktarda kilo kaybı yaşadıysanız,
  • Sarkık ve gevşek uyluklardan kurtulmak istiyorsanız,
  • Uyluklarınızdaki fazlalık elbiselerinizin güzel durmasına engel oluyorsa, uyluk germe ameliyatı için uygun aday olabilirsiniz.

Avantajları

Avantajları

  • Giysileriniz, bikinileriniz ve mayolarınız üzerinizde daha iyi duracaktır.
  • Vücudunuz düzgün ve orantılı görünecektir.
  • Uyluğunuz sıkı, kıvrımlı ve genç görünecektir.

Dezavantajları

Dezavantajları

  • Mayo veya iç çamaşırı içinde kalan yara izi.
  • Bazı vakalarda pürüz ve tümseklenmeler için ikinci bir işlem gerekebilir.

Ameliyat süreci nasıldır?

Ameliyat süreci nasıldır?

Uyluk germe ameliyatı genel anestezi altında yapılır. Genellikle 2 veya 3 saat sürer. Kasık bölgesine yapılan bir kesi ile bölgedeki gevşemiş olan fazla deri ve yağ, uyluk iç yüzü boyunca çıkartılır. Vücüt yapınıza göre liposuction da uygulanması gerekebilir. Aynı işlem karşı taraf uyluk için de yapılır. Ameliyat sonrası bir süre morluk, şişlik ve ağrı olabilir. İçerde birikebilecek sıvıları dışarı atmak için güvenlik tedbiri olarak dren dediğimiz plastik küçük tüpler yerleştirilir. Drenler 1-2 gün sonra çıkartılır. Genellikle operasyondan sonraki gün taburcu edilirsiniz. Uyluk germe ameliyatından sonraki ilk 3 hafta fazla ayakta kalmamanız ve hareket etmemeniz gerekmektedir. 1 ay boyunca özel bir korse giyersiniz. Genellikle 3. haftadan sonra şişlikler yok denecek kadar azalır ve aracını kullanıp hafif yürüyüşler yapabilirsiniz. Koşma ve ağırlık kaldırma gibi yoğun aktivitelereyse 8. haftadan sonra başlayabilirsiniz.

Kalıcı iz bırakır mı?

Kalıcı iz bırakır mı?

Her cerrahi girişimde olduğu gibi, uyluk germe ameliyatının ardından da kasık bölgenizde iç çamaşırınıza denk gelen bölgede hafif bir iz kalır.

Sonuçlar kalıcı mıdır?

Sonuçlar kalıcı mıdır?

Sağlıklı beslenme, kilo kontrolü ve egzersiz ile uyluk germe ameliyatınızın sonuçlarını uzun süre muhafaza edebilirsiniz.